НерухомістьКовельНовини

Анатолій Топал: дорого не означає елітно

На тлі досить серйозної «затовареності» ринку нерухомості квартирами в новобудовах, фахівці відзначають факт малої присутності дійсно елітних корпусів, елітних будівництв, елітних комплексів.

Начебто і будуються такі будинки і квартири, але в дійсності, елітних комплексів в Києві не так багато, їх тепер можна перерахувати по пальцях.

Продавці нерухомості, ріелтори, відділи продажів, які пропонують квартири в новобудовах, повинні чітко розуміти, що елітне житло не може бути доступним, це перший постулат.

Друге це те, що елітне житло це не квадратні метри, а спосіб життя. Третє: дорого, не означає елітно. Які основні критерії у елітного житла? Місцезнаходження, місце розташування і ще раз місце розташування; статус проживаючих; найвища якість матеріалів? Перш за все повинні бути інновації в будівництві. І, ще один важливий критерій, це не повинно бути масовим.

Такими міркуваннями з СтройОбзором поділився віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю України Анатолій Топал, який до інновацій в будівництві відносить абсолютно нові проекти.

«Інноваційні проекти будинків йдуть з викликом, якісь фішки, які відрізняють їх від середньостатистичного житла і повний комплекс послуг, який можна отримати, грубо кажучи, не виходячи з квартири», — зазначив він.

«Елітне житло користується попитом, його купують, але стоять пропозицій, дуже мало. В областях України, практично на продаж виставлено мала кількість комплексів, навіть дорогих, які відповідають розумінню «елітності». У Києві такі комплекси і виходять нові через те, що вони все одно будуть користуватися попитом і будуть розпродані навіть на тлі затовареності ринку в сегментах «економ», «комфорт». Ціна на такі квартири дві, дві з половиною, три тисячі доларів за квадратний метр, і вище констатував експерт.

Серед нових фішок, які пропонують забудовники покупцям елітного житла, двір без машин.

«Паркінгів обов’язково повинні бути, як мінімум, одне паркомісце на одну квартиру. Це — мінімум. Також, установка в будинку інженерного обладнання провідних і світових фірм. Це освітлювальні прилади, і так далі. Коли відділи продажів або ріелтори рекламують продажу житла, ріже іноді слух, що елітний комплекс розташований, припустимо, в віддаленому спальному районі Києва. Ріжуть слух і всякі назви, типу «Еліт», «Преміум». При цьому, житло що виставляється на продаж, це навіть не «комфорт», це всього лише якесь позиціонування», — підкреслив спікер.

У той же час, в передмісті столиці серйозні інвестори будують більше «клубне» і закрите житло. Тут ми можемо сміливо говорити про котеджні селища закритого типу. Такі пропозиції на ринку нерухомості дійсно є.

На тлі загального падіння попиту на звичайні квартири в багатоповерхівках, цілком комфортно продовжує існувати невеликий, але стійкий попит на «елітне» житло.

«Робота в сегменті «еліт» тим і славиться, що там немає істерики, цей сегмент не так схильний до настроів ринку, він не може бути, ще раз повторю доступним, і у нього завжди свій покупець. Якщо говорити про загальні тенденції, які притаманні ринку нерухомості Києва на початок вересня, то можна сміливо стверджувати, що ціни на оренду квартир пройшли свій пік до кінця серпня, і до середині вересня попит на них потихеньку буде стихати. Тенденції на ринку житла сьогодні такі, — всі чекають, що буде з курсом долара. Це ж народна гра: «долар дешевшає», а у відділах продажів покупця майже немає, долар дорожчає у відділі продажів більше бажаючих, але вона не стосується сегмента елітного житла», —  уточнив Анатолій Топал.

«Місто-інфраструктура»

Будет интересно почитать

Back to top button