НовостиНедвижимостьСвалява

Продажі будинків в передмісті на зиму практично завмерли — експерт

На ринку заміської нерухомості близько 80% покупців купують будинки в ціновому сегменті від 35 до 40 тис. доларів. За словами аналітиків, ринок в цьому сегменті сьогодні дуже розвинений і затребуваний. У той же час, продажі будинків в передмісті залишаються виключно сезонним сегментом ринку, який оживає в березні і в більшій частині, відсотків на дев’яносто, завмирає в листопаді. Часто люди, у яких не вистачає коштів на покупку смарт-квартири, приймають рішення купити будиночок в передмісті і звідти їздити на роботу.

«Ці будинки купуються як для житла, так і для дачного використання в осінньо-весняний і літній період. У кого немає машини, пристосовуються їздити на громадському транспорті: маршрутках, електричках розповіла в інтерв’ю СтройОбзору експерт ринку нерухомості столиці, директор ріелторської компанії Best Seller Ірина Луханіна.

За словами експерта, подібних покупців, які вже зробили свій вибір на користь проживання в екологічно чистих умовах, сьогодні чимало.

«Якщо говорити про приміські ділянки з невеликим дачним будиночком, ось такий, щоб взагалі був« симпатяшка то ми повинні говорити десь про $15 — 20 тис. Щось простіше, то можна говорити і за $8 тис. і за $10 тис. Але, тоді це буде видалено на відстань до 70 км. від столиці. Краще, звичайно мати машину, на маршрутці кожен день на роботу не наїздишся уточнила Ірина Луханіна.

Вона також звернула увагу, що якщо продажі будинків в новобудівлях столиці тривають протягом усього зимового періоду, то продажі дачних будиночків з невеликими земельними ділянками, практично завмирають.

Нинішній, та й минулий сезони показали, що невеликі будиночки радянської споруди в дачних кооперативах продовжують на ринку заміської нерухомості столиці користуватися високою популярністю.

На жаль, на продаж їх, як і раніше, виставляється дуже мало. Як правило, будувалися вони на невеликих ділянках 5-6 соток, з цільовим призначенням не під житлове будівництво.

«Вони, як правило, не великі, від 80 до 150 м2 і дуже багато з них розташовані на дуже далекій відстані від Києва, десь в 40 — 50, і навіть 80 км. Продаються дачні будиночки за невеликі гроші, але тим не менш, вони дуже користуються попитом. Такий середніх розмірів будиночків для відпочинку сьогодні можна купити від 8 до 20 тис. в залежності від того, скільки до нього надається землі. Звичайно, сьогодні багато продається різного житла і багато що будується, але все одно, то що пропонують забудовники, не назвеш дачним будиночком», — розповіла експерт.

Вона також уточнила, що підвищеним попитом подібне літнє заміське житло користується у покупців на Ірпінському напрямку, а також у населеному пункті Стоянка в Києво-Святошинському районі.

«Бували заміські будиночки зі спареними ділянками. Я вам скажу, що цей сегмент користується попитом, тому що якщо взяти новобудови в такому дачному напрямку, як Чабани, то там невеликий будиночок, навіть якщо коробку ти купуєш на невеликому відрізку землі, на тих же, наприклад 5-6 сотках, обійдеться в районі $50 тис. Це ти просто береш «коробку», незрозуміло як побудовану, незрозуміло з яких матеріалів. Багато людей, у яких менше грошей, вони б і хотіли взяти «коробку» за 50 тис, але у них просто грошей на цю «коробку» не вистачає. Тому, вони вважають за краще взяти хороший старенький будиночок, його переробити, він буде дешевше тисяч на 20-30, прекрасно себе в ньому проживати влітку. Якщо вдається його перебудувати, зробити опалювальним і додати туди якісь зручності, то можна в ньому проживати і в осінньо-зимовий період». — підсумувала експерт.

Владислав Кордік

Місто-інфраструктура

Будет интересно почитать

Back to top button