Костянтин Шиманський: почався третій сезон обкатки і введення в експлуатацію Кам’янець-Подільської ТЕС
Основним джерелом теплопостачання є два котла по 5 і 10 МВт, які працюють як на трісці.
Виконуючий обов’язки директора теплової електростанції розповів, що для забезпечення абсолютної надійності на ТЕС встановлені додатково ще два газових котли, які в години пік можуть компенсувати недолік теплової потужності.
Новітня Кам’янець-Подільська теплова електростанція була запущена в експлуатацію в 2018 році, і фактично, пішов третій сезон, як триває її обкатка, випробування і введення в експлуатацію.
Устаткування складне, сучасне і відразу ввести його в експлуатацію в повному обсязі не виходить. Про це в інтерв’ю інформаційно-аналітичному порталу «Місто-інфраструктура» розповів виконуючий обов’язки начальника Кам’янець-Подільської теплової електростанції Костянтин Шиманський. За його словами, основним генеральним підрядником будівництва ТЕС став завод котельного обладнання Kriger з Житомира, який спеціалізується на виготовленні твердопаливних котлів.
«Навіть нашим компаньйонам не просто було ввести новітнє технологічне обладнання в роботу. Основним джерелом теплопостачання є два котла по 5 і 10 МВт, які працюють як на трісці, так і на відходах сільськогосподарського виробництва. Зокрема, у нас зараз дуже добре використовується кукурудзяний качан, ще додаємо близько 30% тріски і отримуємо відчутну економію на газі», — зазначив Костянтин Шиманський.
Він також уточнив, що основною родзинкою нової станції є те, що все тепло, яке виробляється твердопаливними котлами може використовуватися не тільки для теплопостачання, але і для вироблення зеленої енергії.
«У нас змонтована установка ОРС, яка може виробляти близько 4 МВт зеленої енергії. Порядку 42 МВт теплової енергії ми можемо дати на місто. Фактично 25-30% населення міста ми тепловою енергією забезпечуємо.
Крім того, на станції встановлені ще два газових котли потужністю по 12 МВт, які вносять свою лепту в забезпечення надійності станції тому, що всі твердопаливні котли є і інерційними і механічними навантаженими об’єктами.
Для забезпечення абсолютної надійності станції встановлено додатково ще два газових котли Viessmann, які можуть в години пік компенсувати недолік теплової потужності, забезпечувати станцію живучістю і давати тепло населенню», — зазначив в.о. начальника Кам’янець-Подільської ТЕС.
Костянтин Шиманський також звернув увагу, що на території станції окремим блоком розташована когенераційна установка, що складається з трьох генераторів по 630 МВт електричної потужності, які працюють саме на газі.
«Завдяки їм маємо безперебійне постачання наших споживачів. Ще за прямими договорами працюємо і з деякими споживачами які вже не є нашими внутрішніми, і завдяки їм забезпечуємо не тільки енергопостачання своїх мереж, але і гаряче водопостачання круглий рік», — сказав фахівець.
Він звернув увагу, що попередня станція, яка була запущена в 1960 році мала досить зношені основні фонди. З метою заміни на більш сучасне і економічне устаткування свого часу керівництвом КП «Тепловоденергія» було прийнято рішення про будівництво нової станції на іншому майданчику.
«Та частина міста, яка отримувала тепло і електроенергією від старої станції переключилася зараз на нову станцію. Майданчик зможе забезпечити 10-добовий запас тріски для роботи твердопаливних котлів станції. на випадок якщо раптом настануть несприятливі погодні умови або перебої з надходженням газу. Устаткування на станції сьогодні застосовуються саме передове, німецьке і французьке. Застосовані дуже цікаві технічні рішення», — підкреслив він.
Варто також відзначити, що все навісне, насосне обладнання і механізми, що обертаються на ТЕС було поставлено і змонтовано серйозним світовим виробником Wilo. Так наприклад, насоси цієї марки оснащені обладнанням для частотного регулювання, яке дає суттєву економію електроенергії.
Владислав Кордік
Київ — Кам’янець-Подільський — Київ