НовостиКиевТеатральное искусство

Нехай Різдво побачить кожен

Різдво — це період, коли кожен з нас особливо вірить в диво! Всі ми на якийсь час перетворюємося в дітей і радісно чекаємо позитивних змін у нашому житті. А ще — приємних сюрпризів від близьких і рідних, і від усього життя в цілому!

Ми чекаємо на диво і самі стаємо трошки краще, осяяні очікуванням здійснення наших заповітний мрій!

Саме тому під час Різдвяних свят — в період з 3 по 9 січня — в рамках проекту «Вихідний з оперетою» в Національній опереті України відбудеться благодійна акція для незрячих і слабозорих дітей «Нехай Різдво побачить кожен»!
Діти зможуть подивитися вистави разом з аудіодіскріптором.

Для довідки:

Аудіодіскріпція — це спеціальний голосовий супровід, яке наживо подається через технічні пристрої до незрячим / слабовидящим глядачам і пояснює їм все, що неможливо відстежити візуально: описує декорації, міміку і одяг акторів, дії сценічних персонажів…

Деякі з таких глядачів відвідають Театр вперше в житті і отримають незабутні емоції: по-справжньому відчують і побачать святкову атмосферу Різдвяної казки!

Мистецтво театру — висока місія впливу і формування суспільства. Однак, якщо незрячий дитина потрапить на спектакль без аудіодіскріпціі, він нічого не зрозуміє і театр залишиться для нього тим місцем, де він гостро відчує свою … особливість, обділеності, несхожість на інших. Тому замість позитивних вражень незрячий маленький глядач може отримати розчарування.

Під час акції діти зможуть побувати на трьох спектаклях:

— «Лампа Аладіна» — сучасне прочитання однієї з найдавніших казок світу про всемогутнього Джині, сміливому Аладдін і прекрасну принцесу Будур; — «Білосніжка і сім гномів» — казкова добра музична історія, де добро завжди перемагає зло;
— «Пригоди Буратіно» — одна з найулюбленіших дітлахами історій про витівки непосидючого дерев’яного хлопчика!
У театрі неспроста вибрали казки з відомими сюжетами. Так дітям легше буде зорієнтуватися в тому, що відбувається на сцені. А ще перед спектаклем в історичній вітальні Театру аудіодіскріптор нагадає дітям сюжет, розповість про характери головних героїв.

Також Національна оперета приготувала для дітей деякий реквізит і костюми з вистав, щоб діти могли взяти їх в руки і відчути, «що це?». Наприклад, головний убір «тюрбан» — який він? Або золотий ключик у руках Буратіно, а також багато іншого.

У Театрі оперети прагнуть подарувати дійсно святковий настрій всім без винятку — від найменших до найбільших дорослих глядачів.

Акція «Нехай Різдво побачить кожен» ставить перед собою завдання зробити театри в Україні дійсно доступними для всіх людей!

«Нехай Різдво побачить кожен» об’єднує дві мети: почати надавати послугу аудіодіскріптора на постійній основі для всіх вистав театру оперети і подарувати незрячим діткам можливість відвідати музичні казки Театру з аудіодіскріпціею під час Різдвяних свят!
Нехай Різдво побачить кожен!

Де: Національна оперета України (м.Київ, вул. В. Васильківська, 53/3, ст. Метро «Олімпійська»)
Коли: з 3 по 9 січня 2018 року

Будет интересно почитать

Back to top button