Каменец-ПодольскийНовости

Освітленням фортеці Кам’янця-Подільского займуться поляки

Неабиякою візитівкою Кам’янця-Подільського стала аура старого міста, вершками якої є фортеця.

Декілька років тому, архітектурну пам’ятку почали реконструювать, та прилаштували до неї різнокольорові ліхтарики, які надавали замку казковий відтінок. Це досить сильно зачепило людей. Одні відчували захват, оглядаючи башти у новому світлі, інші ж — жахливо обурились стосовно такого не примітивного підбору кольорів. Переважно це були мешканці самого Кам’янця. Деякі люди навіть порівнюють вигляд цієї величної архітектурної споруди із “Діснейлендом”, а це аж ніяк не схоже на серйозну побудову.

Наразі, постало питання про заміну ліхтариків, за що візьметься не тільки міська рада. Громадяни Вінниці також зацікавились цим питанням. Олександр Заремба, керівник Кам’янець-Подільського Військово-історичного товариства, запевнив, що це ще один крок до вдосконалення міста. Тож саме він привернув увагу вінничан, які уже вирішили брати участь у наданні підтримки Кам’янцю.

Не менш приємним видався той факт, що поляки також запалились змінами освітлення фортеці та вже узгодили своє перебування в Україні і допомогу з розробкою проекту та кроків його виконання. Польська громада хоче бачити цю величну пам’ятку у форматі Європейського Союзу.

Олександр зауважив, що мова про підтримку Польщі розпочалась у серпні 2016. Зараз рішення прийнято остаточно. Поляки складуть візит до України на певний період часу, також відомо, що вони самі подбають про витрати стосовно свого приїзду.

Окрім коментарів Олександра, інформація розмістилась на сторінці фейсбуку у Ірини Пустиннікової, автора сайту “Замки України”.

Анна Кайдалова

Місто-інфраструктура

Будет интересно почитать

Back to top button