НовостиКиевТеатральное искусство

Поновлена опера «Манон Лєско» тріумфально повернулася на сцену Національної опери України

28 вересня у Національній опері України відбулось тріумфальне повернення опери «Манон Лєско». Треба зазначити, що цей твір вже кілька сезонів з різних причин не ставився на сцені театру. Прем’єра відбулася ще у 2009 році, яку  здійснив італійський режисер Італо Нунціата. Отже, нинішня постановка — це поновленням опери Джакомо Пуччіні, яка мала гучний успіх, тільки-но вона з’явилася на сцені. Натхненний романом абата Прево «Історія кавалера де Гріє і Манон Лєско»  Пуччіні створив оперу про пристрасть, насолоду і докори сумління, яка стала його творчим тріумфом. Лібрето — Д. Джакози, Л. Ілліка, Д.Оліви, М. Праги, Д. Рікорді. Сьогодні «Манон Лєско» Пуччіні є однією з найпопулярніших опер у світі.

Головну роль вперше на столичній сцені виконала примадонна Людмила Монастирська. Поповнити свій репертуар партією Манон Людмилі Монастирській підказав головний режисер Національної опери України Анатолій Солов’яненко. Дебютувала співачка в цій ролі в червні цього року на сцені Gran Teatre del Liceu в Барселоні, а також в рамках програми святкування 400-річчя центральної площі Мадрида Пласа-Майор. І ось за кілька місяців на початку 151-го театрального сезону відбулась тріумфальна поява Людмили Монастирської в ролі Манон на київській сцені.

Спеціально для дебюту Людмили Монастирської в Києві були виготовлені ексклюзивні костюми в стилі епохи Франції XVIII, які створила для неї головний художник театру Марія Левитська. І в черговий раз Людмила Монастирська зазначила, що такого вишуканого вбрання для неї не створює жодний з театрів світу. Не поступаються в вишуканості костюмам і декорації за ескізами Марії Левитської. До речі, сама Монастирська, не дивлячись на свій щільний графік за кордоном, називає київську сцену і українських глядачів найулюбленішими. І поціновувачі її таланту не залишилися в боргу — публіка аплодувала стоячи, довго не відпускаючи артистів зі сцени.

Також головні партії виконували: Андрій Романенко (Шевальє Рене де Гріє, студент), Петро Приймак (Лєско, сержант королівської гвардії), Богдан Тарас (Геронт де Равуар, державний скарбник), Сергій Пащук (Едмонд, студент) та ін.

Постановний склад: диригент-постановник – Керрі Лінн Вілсон, режисер-постановник – Італо Нунціата, хормейстер-постановник – Лев Венедиктов, художник-постановник — Марія Левитська; художник костюмів — Наталія Кучеря, балетмейстер — Віктор Яременко.

Фото: Ксенія Панченко

Будет интересно почитать

Back to top button