НовостиКиевТеатральное искусство

У Національній опереті України відбулася прес-конференція з нагоди прем’єри поетичної драми «Маруся Чурай» за Ліною Костенко

Напередодні прем’єри  «Маруся Чурай» за Ліною Костенко у Національній опереті України відбулася прес-конференція із творчою групою вистави, генеральним директором-художнім керівником театру, н.а. України Богданом Струтинським та Першим заступником Голови Правління АБ «Укргазбанк» Андрієм Кравцем, представником партнерів проекту АБ «Укргазбанк».

Преса виявила значну цікавість до проекту, який є інсценізацією сучасної української класики і який розширює рамки українського музичного театру.

Керманич театру Богдан Струтинський відміняє усталені стереотипи, вводячи до репертуару театру поетичну драму,

виставу, що змінює загальну стилістику театрального продукту і відкриває нові шляхи розвитку Національної оперети, сучасного, європейського музичного театру.

Режисер-постановник вистави Сергій Павлюк, диригент-постановник, хормейстер-постановник Сергій Нестерук, балетмейстер-постановник Юрій Бусс та художники-постановники Сергій і Наталя Ридванецькі (сценографія та костюми) відповіли на численні питання журналістів та розповіли про особливості роботи над виставою «Маруся Чурай».

Андрій Кравець зазначив, що бути партнером нового мистецького продукту такого престижного театру, яким є Національна оперета України почесна і відповідальна місія і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю із театром.

По закінченню прес-конференції журналісти, блогери та критики мали нагоду побачити допрем’єрний показ вистави першими.

9,10 лютого відбулася прем’єра поетичної драми «Маруся Чурай»  Ліни Костенко.

Головна героїня – Маруся Чурай – неповторна творча особистість, народна поетеса-піснярка, яку намагається поглинути дріб’язковий, егоїстичний, безжальний буденний світ. Вважають, що вона є автором таких відомих творів, як «Засвіт встали козаченьки», «Віють вітри, віють буйні», «Ой не ходи Грицю» та ін.

Роль Марусі Чурай зіграла артистка-вокалістка театру оперети Тетяна Дідух, а коханого головної героїні  – Олексій Кириллов (Гриць).  Глядачів вразила чуттєва гра  народних артистів України : Ірина Лапіна (Бобренчиха), Микола Бутковський (Полковник),  Олександр Кравченко (Богдан Хмельницький), Сергій Бондаренко (Суддя); заслужених артистів : Ася Середа-Голдун (Параска), Валентина Бутковська (Чураїха), Сергій Наумов (Вишняк), заслужений працівник культури Зоя Кравченко (Кошова).  Також до самого серця глядача «зміг доторкнутися» артист-вокаліст Дмитро Шарабурін, який зіграв Івана Іскру.  Постановча група у колаборації з  артистами-вокалістами, артистами балету, хору, оркестру й вихованцями вокально-хореографічного ансамблю «Лелеченьки» створила справжнє містичне дійство, котре вже має багато позитивних відгуків, як серед преси, так і серед глядачів вистави .

Під час вистави пролунало багато фолькових пісень, як народних так і зібраних по всій Україні. Саме вони народжували пластику.

Режисер-постановник вистави Сергій Павлюк зазначив: «Сподіваюсь, що глядачу сподобається те, що ми зробили разом з командою театру».  Він ставив перед собою завдання показати в першу чергу саме людську долю, долю дівчини, яку зрадили , а вже через її індивідуальну призму – долю народу.

У коментарях журналістам керманич Національної оперети України, н.а. України Богдан Струтинський наголосив : «Ми маємо  наповнювати театральне мистецтво країни саме нашими національними брендами і пишатися ними. Як ми дивимося на українську драматургію? Трохи із засторогою. Серед національної драматургії, корифеїв, у нас є велика обережність. Можливо, це якийсь страх перед тим, що ми будемо дуже зашароварені, не модні».

Прем’єра однієї з найочікуваніших театральних постанов цього року — поетичної драми «Маруся Чурай» на вірші великої української поетеси Ліни Костенко відбулася за підтримки УКРГАЗБАНКУ.

Про відгуки та коментарі ЗМІ читайте на офіційній сторінці театру у соцмережі Фейсбук  та на сайті театру у розділі «Змі про нас».

Нагадаємо, що «Маруся Чурай» перша прем’єра Нацоперети у 2018 році! Наступні покази відбудуться 23 березня та 21 квітня.

 Прес-служба Театру оперети /  http://operetta.com.ua

Будет интересно почитать

Back to top button