НовостиКиевАгросектор

За кожний гектар засіяної гречки та жита повинна бути компенсація — О. Шевченко

Аграрії, на жаль, до сьогоднішнього дня так і не побачили систему гнучкою фінансової підтримки від держави для того, щоб впливати на процеси, які відбуваються в сільському господарстві.

За кожний гектар засіяної гречки та жита повинна бути компенсація - О. Шевченко«Чому не хочуть жито сіяти? — Ціна маленька. Чому у нас не хочуть гречку сіяти — низька ціна. Так стимулюйте їх виробництво від держави. Тоді кожен буде знати, що якщо він посіє гектар жита чи гречки, то отримає компенсацію, він зможе вважати крім витрат ще й доходи.

У житті виходить все навпаки, — виконавча влада — центральні органи влади — самі по собі, а аграрії — самі по собі», — заявив в Національній академії Аграрних наук директор департаменту Агропромислового розвитку Київської обласної адміністрації Олександр Шевченко.

Він вважає, що використовуючи такі потужні важелі, як підтримка, держава матиме можливість стимулювати утримання тваринництва.

«Це виробництво органіки та внесення добрив на полях, і насичення ринку більш дешевою продукцією, особливо тваринницькою, якої наше населення недоїдає — ні м’яса, ні молока, ні риби», — уточнив Олександр Шевченко.

Він також зауважив, що на агросектор з боку фіскальної служби постійно йдуть нападки.

«То намагаються відібрати режим ПДВ, потім роблять спроби відібрати спеціальний режим оподаткування — це наш фіксований податок», — підкреслив директор департаменту Агропромислового розвитку Київської обласної адміністрації.

Він також звернув увагу на велику внутрігалузеву проблему в сільському господарстві.

«Ми відстаємо з інноваціями від інших країн. Я сьогодні розмовляв з представниками науки. Той потенціал, на якому вони сидять, він на жаль не працює і мертвим вантажем лежить в Академії НАН України. Його треба вихлюпувати безпосередньо до товаровиробників, щоб кожен мав цей багаж знань, вмів ним ефективно управляти і користуватися. У науку важливо інвестувати гроші», — підсумував Олександр Шевченко.

Владислав Кордік

Місто-інфраструктура

Будет интересно почитать

Back to top button