Жовті ВодиДніпро

Чи доцільно встановлювати на будинках дахові котельні

Через свої амбіції мерія сприяє будівництву котелень на даху окремого взятого будинку, а приватник продовжує опалювати навколишнє середовище скідних теплом.

Перехід у новобудовах від централізованого способу опалення будинків на опалення за допомогою дахових, прибудованих та інших видів котелень, відбувається не через технічну доцільність, а через конфлікт інтересів між забудовниками і контролюючими організаціями.

Про це в інтерв’ю розповів директор інституту Промислової екології, кандидат технічних наук Олександр Сігал, за словами якого, з технічної точки зору дана тенденція означає перехід в містах на помірну децентралізацію видів опалення і несе за собою негативні фактори.

«Як правило, ТЕЦ, яка розташована в центрі міста належить якійсь приватній компанії. Вона недовантажена за потужностями, там не знають, куди дівати тепло, і скидають його на градірню, тобто опалюють навколишнє середовище. Тому, з одного боку, через свої амбіції мерія сприяє будівництву котелень на даху окремого взятого будинку, а приватник продовжує опалювати навколишнє середовище скідних теплом», — зазначив Олександр Сігал.

Стосується це і НКРЕКУ, яка сьогодні встановлює ціну, як на електричну, так і на теплову енергію. Ціна на теплову енергію часто вище, ніж та ціна, за яку її можна зробити безпосередньо з природного газу.

Хоча багато хто відзначає, що завдяки даховій котельні можна заощадити 20% споживаної енергії.

Експерт, в свою чергу, звернув увагу, що фактично, у нас на енергетичному ринку штучно створена ситуація, коли на ТЕЦ не можуть продати вироблене тепло і змушені викидати його в атмосферу. У той же час, мерії через свої особисті амбіції, продовжують сприяти будівництву дахових котелень.

«По-перше, це губить централізоване теплопостачання в містах і призводить до великих тепловтрат. По-друге — це погіршує екологію, адже на кожному даху ми маємо джерело викидів. Якщо електростанції ми ретельно контролюємо, вимагаємо, щоб там стояли прилади, які в реальному режимі часу записують кожен викид в атмосферу інгредієнтів, то забезпечити такі вимоги для кожної дахової котельні ми не в змозі», — сказав фахівець.

Дахові котельні будуються завжди за принципом мінімальних витрат, дуже часто ставлять взагалі один котел. Якщо котел взимку виходить з ладу і будинок залишається без опалення взагалі, мешканці починають просити у теплопостачальної компанії взяти будинок на баланс.

Ви поки підключіть, дайте нам хоч якесь тепло, дайте дожити до весни, а там — розберемося. Але, так ніхто не бере.

«Передавати це майно, яке по суті, є майном мешканців, доводиться письмово, тобто письмово просити взяти дахову котельню на баланс у вигляді подарунка для теплопостачальної організації, щоб вони якось її там відремонтували, вже як свою власність, і запустили в експлуатацію», — підкреслив Олександр Сігал.

Так і виходить, що в містах майже всі будинки, які мають дахові котельні, рано чи пізно за такою схемою передаються для експлуатації в системи централізованого теплопостачання.

Владислав Кордік

«Місто-інфраструктура»

Похожие записи

Visited 1 times, 1 visit(s) today

Будет интересно почитать

Back to top button