
Хто отримує квартири під виглядом постраждалих від еліта-центру
Протягом 13 років депутати Київради скасовують свої раніше ухвалені рішення та морочать голову постраждалим від афери з Еліта-центром.
Після того, як сталася афера з Еліта-центром, з боку Київради за указом Президента було ухвалено рішення щодо забезпечення житлом потерпілих протягом трьох місяців. Було розроблено чіткий алгоритм, у вигляді постанови №498-498, яким чином у столиці забезпечуватиметься черговість видачі житла. З того часу минуло 13 років, але ні рішення Президента України, ні рішення депутатів Київради так і не було виконано. Про це інформаційно-аналітичному порталу Місто-інфраструктура розповіла член робочої групи «Свобода, юстиція, права людини» із Асамблеї Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС Ліліт Хачатрян.
Вона уточнила, що депутати Київради мали виділити постраждалим елітівцям земельні ділянки, де забудовник в особі Київміськбуду з пільгового оподаткування зобов’язався звести багатоквартирний висотний будинок. Згідно з цим механізмом, потерпілим елітівцям забудовник зобов’язався віддати 25% від зданих в експлуатацію квадратних метрів. З боку постраждалих від афери з Еліта-центром, насамперед мали отримувати житло інвестори, які не мали власного житла та внесли стовідсоткову оплату та мали на руках постанову, що вони визнані постраждалими.

«Все починалося дуже красиво, з помпою, але щастя постраждалих елітівців тривало не довго. Якби все пішло за наміченим планом, то протягом року всі постраждалим компенсували б втрачене житло. Але Київрада своїм другим рішенням з цього питання перекреслює свою першу постанову і подальші плани постраждалих людей. У новій постанові в КМДА приймають рішення зменшити кількість квадратних метрів з житла, що виділяється, з 25% до 5-6%. з Еліта-центром. Я уточнюю, що на момент НП, у організаторів афери були заарештовані всі рахунки та 19 земельних ділянок, на яких нібито планувалися будуватися будинки. , будувати, а сама афера була задумана спочатку», — наголосила Ліліт Хачатрян.
Після того, як потерпілим від афери з Еліта-центром депутати Київради, нібито на їхнє прохання, зменшили в п’ять разів кількість квадратних метрів, що виділяються, було прийнято нове рішення про відміну раніше встановленої прийнятої черговості видачі житла потерпілим.
«Таким чином був повністю ліквідований механізм подальшого розподілу видачі житла. Ті постраждалі, які були членами цієї ініціативної групи, давно отримали свої квартири. А ті, хто був у першій черзі досі вірять і не втрачають надії, що все-таки, навіть згодом 13 років вони їх отримають. Наразі нам стало відомо, що у столиці активізувалася група брокерів, які від імені елітівців нібито захищають їхні інтереси в судах, та отримують на руки незаконно видані рішення про відміну права черговості видачі квартир. від імені потерпілих вже одержала незаконно квартири, зараз робить спроби скасувати Указ Президента України про виділення житла потерпілим від афери з Еліта-центром», — сказала експерт.
Третє рішення Київради стало для елітівців взагалі парадоксом. Цим рішенням депутати передали всі повноваження ініціативній групі, учасники якої одержують свої квартири насамперед. Таким чином, депутати повністю самоусунули в особі КМДА державу від вирішення цього процесу, делегувавши всі повноваження якимось нікому не відомим фізособам, які мають повноваження вирішувати долю потерпілих від афери з Еліта-центром без їх відома.
«У правовій демократичній державі, де захист прав людини стоїть за номером один – це неприпустимо», — підсумувала Ліліт Хачатрян.
З огляду на ситуацію з недобудовами на території України на сумному прикладі Еліта-центру Мінрегіонбуд має чітко розробити законодавчий механізм черговості отримання житла постраждалими у разі виникнення подібних ситуацій. По кожному недобудованому об’єкту має бути розроблений алгоритм виплати компенсації потерпілим інвесторам. Виплати повинні проводитися лише за жорсткого контролю через місцеві органи влади. Нашим контролюючим органам, через стільки років, вже давно настав час було б впритул зайнятися шахраями, щоб для всіх інших забудовників не було спокуси займатися надалі махінаціями з нерухомістю.
Владислав Кордік
Місто-інфраструктура